Simpsonovi.net

Simpsonovi Simpsonovi Simpsonovi Simpsonshop.cz


Novinky

Matt Groening

Celé jméno: Matthew Abram Groening
Narozen: 15. února 1954 v Portlandu - Oregon, USA
Pracuje jako: karikaturista, scénárista
Rodina: Manželka Deborah (do roku 1999), syn Homer, syn Abe.

Životopis: Duchovním otcem Simpsonových je právě Matt Groening, který se narodil 15. února 1954 v Portlandu - Oregonu, USA. Již v mládí si Matt Groening rád kreslil a to i ve škole o vyučovacích hodinách. V roce 1977, když ukončil vysokou školu The Evergreen State College, odešel z Portlandu do Los Angeles, kde od roku 1980 psal různé články do novin “Los Angeles Reader“, pro které také kreslil komiksy Life in Hell (Život v pekle) v kterých byl hlavní postavou zajíc Blinky. Ve stejném roce (1980) přišla do Los Angeles Reader také Deborah Caplanová, která byla vedoucí reklamního oddělení. Ona a Matt se později zamilovali a v roce 1987 se vzali(v roce 1999 se rozvedli). Groeningovi, kteří odešli z Los Angeleských novin, založili firmu Life in Hell Company, která se zabývala Mattovými prácemi.
 V roce 1985 zaujaly Mattovy komiksy velmi známého scénáristu a producenta některých filmů Jamese L. Brookse, který požádal Matta o několik krátkých skečů do pořadu “Tracey Ullman Show“, který v té době byl vysílán na FOXu. Matt souhlasil a rozhodl se že vymyslí něco nového. Když měl zjednanou schůzku s Brooksem, během 15 minut co na něj čekal před jeho kanceláří, nakreslil na obyčejný papír naší velmi oblíbenou rodinku. Brooksovi se Mattův výtvor velice líbil a tak nic nebránilo, aby svět poznal Simpsonovi.

Fotogalerie:

Extra:
  Písmo Matta Groeninga - stáhnout
  Rozhovor s Mattem Groeningem - přečíst

James L. Brooks

James L. Brooks se narodil 9. května 1940 v New Yorku. Vychováván byl však v New Jersey židovskou rodinou. Svou televizní kariéru započal jako spisovatel v roce 1964 na stanici CBS News. Po dvou letech přešel k ABC, kde měl již jako výkonný textový editor na starost seriál Room 222. Dále spolu s jeho partnerem Allanem Burnsem pracoval na seriálech Taxi, Associates, a Lou Grant.
Roku 1978 byl najat jako scénárista a co-producent na “jeho“ první film Starting Over, po kterém následovaly Podmínky pohlazení.
V 80. letech založil produkční televizní společnost Gracie Films, ve které se hlavně prosadila talk-show Tracey Ullmanové, kde během přestávek diváky pobavily první krátké skeče rodinky Simpsonových. Od té doby se věnuje právě tomuto seriálu, ale občas si odskočí i k filmům s naprosto jiným zaměřením. Mezi jeho poslední patří například Lepší už to nebude nebo Španglicky.

Zajímavosti: Podpořil kandidáty demokratické strany 175 tisíci dolarů.
  Získal tři Oskary, devatenáct cen Emmy a jeden Zlatý Glóbus.

David Silverman

David Silverman se stejně jako James L. Brooks narodil v New Yorku, bylo to však 15. března 1957. Animátor, jenž se proslavil právě seriálem Simpsonovi nebo podílením na režii Příšerek s.r.o., vystudoval University of Maryland, College Park se zaměřením na umění a poté přestoupil naUCLA, obor animace. I když Silverman (jako animátor) přistoupil k Simpsonovým až od 83. epizody, stal se v našem seriálu důležitou osobou. Se svým týmem vylepšil kvalitu animace a díky svým úspěchům se stal hlavním režisérem dlouho očekávaných Simpsonových ve filmu. V epizodě Čínskej nášup se dokonce objevil s návodem “Jak nakreslit Barta“ a čím dál častěji se objevuje i jako komentátor na vydávaných DVD se Simpsonovými. Je to i nadaný muzikant, hrající na tkzv. “fire tube“.

Al Jean

Al Jean se narodil 9. ledna 1961 ve Farmington Hills, v Michiganu. V Simpsonových pracuje jako scénárista a výkonný producent. Po vystudování vysoké Harrisonovy školy a Harwardské univerzity spolu s jeho přítelem Mikeem Reissem seriál The Critic, jenž měla počátky na stanici Comedy Central, ale dostala se později i na ABC a FOX.

 

 

Zajímavosti: Vyhrál 6 cen Emmy a Peabody Award.

Mike Scully

Mike Scully se (narozen 2. října 1956 ve West Springfield, Massachusetts) je známý americký producent, který měl v Simpsonových především na starost 9 až 12 sérii. Se svojí prací na Simpsonových však začal v 5. řadě na epizodě Dva tucty a jeden chrt. Mimo producenta je i schopný scénárista, jenž se uplatnil nejen v Simpsonových a jejich filmu, ale i v seriálech jako jsou Complete Savages, Everybody Loves Raymond, a The Pitts.

© 2012 Simpsonovi.NET - ŽLUTÁ SÍLA - Simpsonovi online, novinky, Simpsonovi e-shop (SimpsonShop.cz).
© 2012 Simpsonshop.cz - obchod pouze s licencovaným a oficiálním zbožím značky The Simpsons.

Kontakt na web i obchod: obchod@simpsonovi.net

Kopírování nebo upravování jakéhokoliv textového či grafického materiálu, který vlastní Simpsonovi.net, je hodnoceno jako porušení autorských práv, a toto porušení bude trestně stíháno. Bez písemného svolení autorů Simpsonovi.net je toto kopírování či upravování vysloveně zakázáno.

Nepřehlédněte: Simpsonovi na CD a DVD, dárky pro potěšení, trička, komiksy, Simpsons Monopoly, povlečení a polštáře, kalendáře, mnohé jiné předměty Simpsons, to vše na jedinečném Simpsons e-shop, Simpsonovi. V našem eshopu naleznete vše - kromě filmu Simpsonovi ve Filmu a seriálu Simpsonovi na DVD, také třeba sklenice, osušky, hrníčky, plyšové hračky, respektive plyšáky, včetně kalendáře Simpsonovi a nebo hodiny a budíky Simpsonovi.

Oficiálně podporujeme:
Meme komiksy a Rage
Encyklopedie Simpsonovi - Simpsonspedia.cz
Stylová a levnáMeme trička!
Komiksy Cyanide And Happiness česky


The Simpsons™ and © Fox related entities. All right reserved.
This website is strictly a fansite, its operators and any content on this site relating to The Simpsons are not authorized by Fox.
Simpsonshop.cz - Goods only from licensed manufacturers.