Simpsonovi.net

Simpsonovi Simpsonovi Simpsonovi Simpsonshop.cz


Novinky

20. výročí - AKTUÁLNĚ!

Rok 2009 a 2010 je pro Simpsonovi podobně slavný jako 1999 a 2001. Tentokrát ale Simpsonovi neslaví 10 let, nýbrž 20 let. A že se jedná o těch nejlepších 20 let kdo kdy zažil, dokazuje oficiální název "Best 20 Years Ever".

Tato sekce zde shromažďuje veškeré informace o slavnostech, které by měly probíhat po celý rok od 14. ledna 2009 do 14. ledna 2010. Je sice pravda, že poprvé se Simpsonovi jako samostatná epizoda vysílali již o Vánocích 1989, ale to byl pouze mimořádný speciál. Jako první plnohodnotný díl se považuje Bart génius vysílaný 14. ledna 1990.

Kalendář akcí:

            - Od 14.1. 2009 do 4.3. 2009: Lhůta pro poster soutěž (pouze USA)
            - 30.3. 2009: Oznámení 10 finalistů poster soutěže
            - 5.4. 2009: Vyhlášení tří výherců plakátové soutěže
            - Od 6.4. 2009 do 18.5. 2009: Lhůta pro video-gaučovou soutěž (pouze USA)
            - 9.4. 2009: Od 15:00 (SEČ) jsou oficiálně vydané Simpsonovské známky
            - 22.6. 2009: Vyhlášení vítězů video-gaučové soutěže
            - 7/2009: Uvedení na trh figurky k 20. výročí
            - 9/2009: Oslava v Los Angeles kvůli startu vysílání již 21. série
            - 12/2009: Vydání 20. série na DVD, která na nosičích předběhne 13. - 19. sérii
            - 14.1. 2010: Konečná slavnost s odvysíláním dokumentárního speciálu

Popisy akcí:

Poster soutěž: Od 14.1. 2009 do 4.3. 2009 se v USA konala výtvarná soutěž. Američané měli za úkol buď za 1) Najít ve svém životě něco, co by jim připomínalo Simpsonovi. Např. špičatý zahradní plot s Bartem, palmu s vlasy Leváka Boba nebo kukuřici ve tvaru Marginy hlavy. Druhá možnost byla volnější - vytvořit jakýkoliv vtipný obrázek s naší rodinkou. Na své stránky dala americká společnost FOX k dispozici několik inspirativních obrázků a také podklady ke stažení pro soutěžící. Výherci, jenž byli producenty seriálu vyhodnoceni jako nejlepší, vyhráli pozvání do studia v LA a vstupenku na oslavu k startu 21. série.

Inspirace od televize FOX:

Výherci a finalisté:


1. místo

2. místo

3. místo

Simpsonovské známky: Dne 9. dubna se po dvaceti letech Simpsonovi dostali i na poštovní známky. Americká USPS (poštovní služby Spojených států) začala tisknout milióny známek s hlavami Homera, Marge, Barta, Lízy i Maggie.Video-gaučová soutěž: Od 6. dubna do 18. května trvala soutěž o nejlepší gaučovou scénku. Výherce Stephen získal stejné ceny jako výherci plákátové soutěže. Získal pozvání do studia v LA a vstupenku na oslavu k startu 21. série. Výherní video lze přehrát níže.


Dokument o Simpsonových: 14. ledna 2010 bude odvysílaný dokumentární snímek "The Simpsons 20th Anniversary Special in 3D on Ice" v překladu "Speciální 20. výročí Simpsonových ve 3D a na ledě".

Dokument se bude zabývat jak seriál Simpsonovi, vnímají veškeré země na planetě. Režisérem snímku bude držitel nominace Academy Award Morgan Spurlock (ve videu), hvězda filmů jako jsou “Super Size Me” (dokument o škodlivosti jídla ve fastfoodech) a “30 Days”.

"Když mi kvůli Simpsonům poprvé zavolali, myslel jsem si, že si ze mně někdo dělá legraci a hned jsem zavěsil." říká Spurlock. Poté mi zavolal můj manažer se slovy: "Ne ne, myslí to vážně" a v tu chvíli jsem omdlel. Když jsem se probral, volal jsem všem, které znám, protože si myslím, že tohle je ta nejlepší věc, co mě mohla za celou mojí kariéru potkat.

Upozornění: Dokument nebude ve 3D a ani se nebude odehrávat na ledě.

Video: Morgan Spurlock zve lidi na již konaný Comic Con, na konkurz, ve kterém hledal lidi, jenž umí imitovat (bylo jedno jestli vzhledem nebo hlasem) postavičky ze Springfieldu.


Otevření mega-atrakce - The Simpsons Ride

Grandiózní otevření atrakce v Universal Studios v Orlando (stát Florida) bylo naplánované na 15. května 2008. Na slavnosti byli se vší samozřejmostí Simpsonovi, dabér Krustyho a Leváka Boba, tvůrci Simpsonových, ředitel atrakcí Universal v Orlandu Bill Davis, který také přestřihl pásku u vstupu a mnoho dalších lidí.

Zábavný park se skládá z KrustyLandu, kde můžeme nasednout do speciálního vozidla, ve kterém zažijeme jízdu na virtuální horské dráze. Poté z Kwik-E-Martu, v němž lze zakoupit suvenýry nebo v něm na velké plazmové televizi sledovat epizody. V celém parku je i plno stánků, podobných těm našim - pouťovým (akorát s tématikou Simpsonových). Za zmínku také stojí, že před otevřením atrakce byla kolem celého areálu i zajímavá zeď, polepená postavičkami ze Springfieldu.

Více informací o atrakci si můžete přečíst v sekci The Simpsons Ride v menu Info. V rubrice naleznete i plno videí a fotek.Oslava k vydání DVD Simpsonových ve filmu

Obrovská budova Empire State Building, kde sídlí americká televizní stanice - 20th Century FOX, se od 18. prosince 2007 nechala osvětlit žlutou barvou a to na počest vydání Simpsonových ve filmu na DVD. Poblíž této budovy v Bryant Parku, který leží na Manhattanu v New Yorku, se také konala velká žlutá slavnost. Že se tam nejen bruslilo s členy rodinky Simpsonových, s tvůrci a s dabéry této rodinky se můžete přesvědčit v následujícím videu, jenž je opatřeno českými titulky.

Více informací o DVD Simpsonovi ve filmu se dozvíte v podsekci Nosičů.Oslava k vydání hry The Simpsons Game

Společnost EA (Electronic Arts) organizovala 30. října 2007 oslavu k vydání hry The Simpsons Game. Od 20:00 se v prostorách Universal City v Los Angeles začalo scházet poměrně dost lidí a ti, kteří měli VIP kartu, se dále přesunuli i do Hard Rock Cafe, kde proběhla tisková konference.

Video od EpilepticGaming: V krátkém rozhovoru prozradil Matt Groening, že se v počítačových hrách vůbec nevyzná. The Simpsons Game mu připadá složitá a většinu věcí, které do hry zakomponoval, mu poradili jeho děti.

Více o samotné hře The Simpsons Game se dozvíte v podsekci Nosičů.


Celosvětová premiéra Simpsonových ve filmu

Televizní společnost FOX vyhlásila soutěž mezi 16 různými Springfieldy v USA. Každé město mělo za úkol vytvořit jakékoliv video, které by přesvědčilo, že celosvětová premiéra Simpsonových ve filmu, by se měla konat právě u nich. Plno soutěžících video pojalo způsobem "Toto máme se Simpsonovským Springfieldem společného". Nakonec vyhrál Springfield ve státě Vermont a na vítězné video se lze podívat zde.

Tam se také konala 21. července 2007 premiéra filmu Simpsonovi. Během dne zaplavilo město několik televizních štábů, a když se setmělo, sjely se na film desítky celebrit jako jsou David Hasselhoff, Marilu Henner, Cedric Yarbrough, Niecy Nash, Michelle Kwan, Erika Christensen, Ian Ziering, Kevin Pollak, Rex Lee, Patricia Heaton, JC Chasez a mnoho dalších. Ti všichni však nestáli na červeném koberci, jak by si plno z vás mohlo představovat, ale na stylovém - žlutém koberci!

 Oslava 400. epizod

Dne 28. května 2007 se v tradičních Los Angelských prostorech televize FOX konala oslava čtyř set epizod, jenž zároveň podpořila stávku amerických scénáristů. Párty se příliš nelišila od oslavy 350 dílů, jen bylo navíc k dispozici několik stánků s občerstvením, na jeden den byl otevřený obchod se Simpsonovskými suvenýry Kwik-E-Mart a mezi návštěvníky se pohybovali hostesky se vzhledem Marge Simpsonové. Ta byla přítomná taky, i se zbytkem své rodiny. Respektive to byli lidé v kostýmech, kteří ani neviděli. Proto je museli vodit zaměstnanci FOXu. A patří jim ohromný respekt! Kdo by také chtěl mít takový kostým několik hodin v téměř 30 stupních Celsia.

Při této příležitosti byl zároveň poprvé za 7 let změněn design oficiální webové stránky TheSimpsons.com.


Video od jednoho z návštěvníků: Matt Groening děkuje všem, kteří se podílí na tvorbě seriálu:


Oslava 350. epizod

Na konci dubna 2005 byl opět důvod k oslavám. Simpsonovi slavili svou 350. epizodu v již tradičních prostorech FOXU v LA. Na menší akci se dostavilo pár stovek návštěvníků, tvůrce Matt Groening, producent Al Jean, dabérka Lízy Yeardley Smithová, několik celebrit a tehdejší nejvyšší představitelé televize FOX.

Ze současného pohledu, o několik let později, je jinak oslava nezajímavá. Kromě našich možných představ o pěkné atmosféře, se na párty mluvilo téměř jen o tom, kam až by to mohli Simpsonovi dotáhnout. Připomněli se vysílací rekordy, které už Simpsonovi nyní překonali. Např. seriály "Dallas" (357 dílů), "My Three Sons" (380 dílů) a "The Adventures of Ozzie & Harriet" (435 dílů).

Za pozornost však stojí optimismus tvůrců. Když se jeden z novinářů BBC ptal, zda by Simpsonovi opravdu mohli mít i víc jak 435 epizod, Al Jean mu na to odpověděl: "Víte, nemůžu uvěřit, že tohle říkám, ale vaše otázka není mimo mísu. Dabéři už podepsali smlouvu až na případnou 19. sérii a tak věřím, že se dostaneme alespoň tak daleko." Poté ještě doplnil: "Nic netrvá věčně, ale podle mého, je poslední rok jeden z nejlepších, co jsme za poslední dobu vůbec měli."10. výročí

The Simpsons Global FanFest - v překladu Celosvětový fanouškovský festival seriálu Simpsonovi. Tak se jmenovala roční oslava 10. výročí vysílání Simpsonových, kterou v Hollywoodu odstartovala 14. ledna 2000 pocta na chodníku slávy. Úspěch mít na chodníku vlastní hvězdu však nebyl jedinou událostí. Dále se v televizi každý den vysílaly reprízy seriálu, vyráběly se naprosto nové předměty s motivem Simpsonových a propagace byla vidět na každém kroku. To vše po celý rok.

Vyvrcholením byl opravdový festivalový víkend od 27. do 29. října 2000, na nějž se do Los Angeles dostavilo několik tisíc fandů z celého světa. Šestnáct různých národností se podařilo napočítat jednomu novináři! Přítomni byli samozřejmě i tvůrci seriálu v čele s Mattem Groeningem.

Celý víkend byl jakousi směsicí všeho, co by takový festival mohl mít. V jeho rámci byly dokonce poprvé spuštěny oficiální webové stránky stránky www.TheSimpsons.com, které se do té doby připravovaly. Uprostřed celého velkého areálu bylo hlavní podium, kde se dělaly rozhovory s tvůrci a mj. vyhlašovaly výsledky konaných soutěží. Některé byly atletické, jiné zase vědomostní.
Na každém rohu stály stánky prodávající Simpsonovské předměty s více jak 40% slevou. Jednalo se ale také o stánky s občerstvením. Ochutnat tedy mohli návštěvníci jídlo a pití, kterým se stravovaly postavy v seriálu. Např. hamburger od Krustyho, Rambovy buráky, Margiiny preclíky, Shelbyvillskou limonádu, Homerovu vepřovou slaninu a pro dospělé zde bylo i zdarma pivo Duff.
V komplexu bylo i postaveno několik U-ramp, na které bylo pozváno několik známých cyklistů a skateboardistů, projet jsme se mohli na několika pouťových atrakcích včetně velkého ruského/donutového kola, všude zněl Simpsonovský orchestr vedený Alfem Clausenem a nakonec se fanoušci dočkali i diskuse s dabéry. Není divu, že jediným mínusem celé akce bylo deštivé počasí.

TV reklama (s titulky):

Fotky z FanFestu:

© 2012 Simpsonovi.NET - ŽLUTÁ SÍLA - Simpsonovi online, novinky, Simpsonovi e-shop (SimpsonShop.cz).
© 2012 Simpsonshop.cz - obchod pouze s licencovaným a oficiálním zbožím značky The Simpsons.

Kontakt na web i obchod: obchod@simpsonovi.net

Kopírování nebo upravování jakéhokoliv textového či grafického materiálu, který vlastní Simpsonovi.net, je hodnoceno jako porušení autorských práv, a toto porušení bude trestně stíháno. Bez písemného svolení autorů Simpsonovi.net je toto kopírování či upravování vysloveně zakázáno.

Nepřehlédněte: Simpsonovi na CD a DVD, dárky pro potěšení, trička, komiksy, Simpsons Monopoly, povlečení a polštáře, kalendáře, mnohé jiné předměty Simpsons, to vše na jedinečném Simpsons e-shop, Simpsonovi. V našem eshopu naleznete vše - kromě filmu Simpsonovi ve Filmu a seriálu Simpsonovi na DVD, také třeba sklenice, osušky, hrníčky, plyšové hračky, respektive plyšáky, včetně kalendáře Simpsonovi a nebo hodiny a budíky Simpsonovi.

Oficiálně podporujeme:
Meme komiksy a Rage
Encyklopedie Simpsonovi - Simpsonspedia.cz
Stylová a levnáMeme trička!
Komiksy Cyanide And Happiness česky


The Simpsons™ and © Fox related entities. All right reserved.
This website is strictly a fansite, its operators and any content on this site relating to The Simpsons are not authorized by Fox.
Simpsonshop.cz - Goods only from licensed manufacturers.