Simpsonovi.net

Simpsonovi Simpsonovi Simpsonovi Simpsonshop.cz

Epizoda: Ďábel nenosí Pradu

Původní název: The Devil Wears Nada
Český název: Ďábel nenosí Pradu
Epizoda: 21x05
Tabule: Nemám zálusk na svou mámu
Premiéra v USA: 15. listopadu 2009

Carl Carlson se stane vedoucím Springfieldské jaderné elektrárny. Jako svého asistenta si vybere Homera, kterého dnem i nocí zavaluje prací nehledě na jeho soukromý život. Ani Marge tou dobou nezažívá zrovna nejšťastnější období – v opilosti nafotila odvážný kalendář, jenž se stal springfieldským hitem. Všechny problémy rodiny pak vyvrcholí tím, že Homer odejde s Carlem pracovně do Paříže. Marge se přitom začne sbližovat s Flandersem…

Text: Kristýna Nováková

21.2.2011, 0:30     Joey

Epizoda: Romouš a Julizna

Původní název: Rome-old and Juli-eh
Český název: Romouš a Julizna
Epizoda: 18x15
Premiéra v USA: 11. března 2008

Marge s Homerem se chystají vyjít si do společnosti. To s sebou ovšem přináší otázku – Kdo pohlídá děti? Samozřejmě je tady starý dobrý děda Simpson, jenže ten už má nejlepší léta za sebou, a tak mu přijde na pomoc Selma. Po pár citronových bonbonech a skleničkách alkoholu se do sebe zamilují. A nejedná se o žádnou spontánní lásku, jak by se mohlo zdát. Abe se se Selmou ožení, nicméně ani zdaleka se nejedná o ideální pár… Vedlejší dějovou linii si pak užijí zejména fanoušci Pána prstenů, protože ta je (byť v parodické formě) věnována právě jim. Bart s Lízou se totiž rozhodli postavit si hrad s prázdných krabic na poštovní balíky, což se ani za mák nelíbí poštovní společnosti. Správně, začíná se schylovat k válce.

Text: Kristýna Nováková

18.2.2011, 21:28     Joey

Epizoda: Holky to těžší maj...?

Původní název: Girls Just Want to Have Sums
Český název: Holky to těžší maj…?
Epizoda: 17x19
Premiéra v USA: 30. dubna 2006

Další problém Springfieldské základní školy na obzoru – a tentokrát za něj kupodivu není zodpovědný Bart, ale sám ředitel Skinner. Ten při muzikálu Itchyho a Scratchyho prohlásí, že dívky jsou obecně v matematice horší než chlapci. Proto je zbaven své funkce a na jeho místo nastupuje nová ředitelka jménem Juliana Krellener. Ta se rozhodne školu rozdělit na dvě poloviny, chlapeckou a dívčí. Dívčí polovina se zpočátku zdá Líze jako ráj na Zemi, ovšem jen do doby, než zjistí, že se zde vůbec neučí matematika. Rozhodne se proto, že se tajně dostane do chlapecké části. To však není zase až tak jednoduché, jak by si představovala, a tak musí přemluvit Barta, aby ji naučil chovat se jako kluk. S jeho pomocí se jí to podaří, jenže klučičí život (byť s matematikou) není pro Lízu úplně takový, jaký si myslela.

Text: Kristýna Nováková

18.2.2011, 21:23     Joey

Epizoda: Homer Sevillský

Původní název: The Homer Of Seville
Český název: Homer Sevillský
Epizoda: 19x02
Tabule: Wall Street žurnál je lepší než kdy předtím
Premiéra v USA: 30. září 2007

Simpsonovi se při cestě z kostela připletou na jednu hostinu – ke svému zděšení zjistí, že se jedná o hostinu smuteční. A aby toho nebylo málo, Homer se náhodou nachomýtne k nesení rakve s nebožtíkem. Při cestě však spadne do vykopaného hrobu a je odvezen do nemocnice. Protože si při pádu poranil záda, musí ležet. V této poloze má jedinečný tenorový hlas (bránice je tak totiž dokonale položena nad žaludkem). Když ho na chodbách nemocnice uslyší pan Burns, rozhodne se mu dát hlavní roli ve své chystané opeře. Z Homera se tak přes noc stane uznávaná operní hvězda. To s sebou ale nese i úskalí, hlavně v podobě dotěrných fanynek. Před jednou takovou skupinkou zachrání Homera a Marge tajemný jezdec na motorce. Z něj se vyklube Julie a stane se prezidentkou Homerova fanklubu. Bohužel se jedná o další fanatickou fanynku, a tak ji Homer zanedlouho vyhodí. Julie se ovšem začne mstít a chystá se svůj idol zabít.
Text: Kristýna Nováková

18.2.2011, 21:20     Joey

Epizoda: Může za to Líza

Původní název: Blame it on Lisa
Český název: Může za to Líza
Epizoda: 13x15
Premiéra v USA: 31. března 2002

Simpsonovým přijde domů nebývalé velký účet za telefon. Všichni jsou překvapeni, když zjistí, že tolik utratila Líza. Ještě větším překvapením však je, když jim Líza řekne, že sponzoruje brazilského chlapce Ronalda, ten se jí ovšem delší čas neozval, a tak volala do sirotčince, v němž Ronaldo bydlí. Ale není po něm ani vidu, ani slechu. Simpsonovi se proto rozhodnou jet do Brazílie, kde chtějí Ronalda najít na vlastní pěst. To se jim skutečně podaří, potkají ho na slavném riodejaneirském karnevalu. Naneštěstí je ale Homer při hledání unesen. Marge s dětmi tak musí sehnat nemalý finanční obnos, aby ho dostali z rukou únosců.
Text: Kristýna Nováková

18.2.2011, 21:16     Joey

Epizoda: Vočko pečuje o malou

Původní název: Moe Baby Blues
Český název: Vočko pečuje o malou
Epizoda: 14x22
Premiéra v USA: 18. března 2003

Vočko se zase pro jednou chystá ukončit svůj život – to se mu nakonec nepovede, ale ironií je, že přitom jiný život zachrání. Do náruče mu totiž spadne Maggie, která vyletěla z auta poté, co Homer nečekaně dupl na brzdy. Maggie si Vočka oblíbí a ten se stane jejím opatrovníkem. Zpočátku vše funguje perfektně a Vočko se stará o malou kdykoli to Homer s Marge potřebují, ale postupem času si Marge začne uvědomovat, že má Vočko k její vlastní dceři blíž, než ona sama. Rozhodne se proto s Vočkem ukončit spolupráci. Maggie se však začne stýskat a jednou v noci se vybatolí se své postýlky a vydá se za svým novým kamarádem. Simpsonovi nejprve obviní Vočka, že malou unesl, což se ovšem ukáže jako lež. Maggie se mezitím zatoulá do italské restaurace, kde si zrovna vyřizují účty dvě mafiánské rodiny…

Doplnila: Kristýna Nováková

18.2.2011, 21:14     Joey

Epizoda: Bartova válka

Původní název: The Bart of War
Český název: Bartova válka
Epizoda: 14x21
Tabule: Do sendvičů se písek nedává.
Premiéra v USA: 15. března 2003

Bart s Milhousem se dostanou do Flandersova domu, kde to pořádně rozjedou. Při svém řádění objeví tajnou místnost, kde Ned Flanders, vášnivý fanoušek Beatles, uchovává nejrůznější předměty týkající se této legendární kapely, od desek, přes plakáty, až po figurky jejich členů. Pochopitelně, že ani tato místnost nezůstane v původním stavu… naneštěstí pro oba nezbedníky zavolá Flanders na místo policii – a tak Marge se rozhodne, že by se oba kluci neměli nějakou dobu stýkat. Bart se proto přihlásí do spolku Malých Indiánů (té se původně ujme Homer, nicméně nakonec ho ku prospěchu věci vystřídá Marge), zatímco Milhouse se rozhodne vstoupit do řad Dětské kavalerie. Problém je v tom, že ve Springfieldu je místo jen pro jednu takovou organizaci. Tím začíná pravoplatná válka mezi indiány a kavaleristy.

Doplnila: Kristýna Nováková

18.2.2011, 21:09     Joey

Epizoda: Pokřivený svět Marge Simpsonové

Původní název: The Twisted World of Marge Simpson
Český název: Pokřivený svět Marge Simpsonové
Epizoda: 08x11
Tabule: Nemám licenci na to, abych se do všeho montoval.
Premiéra v USA: 14. ledna 1997

Marge se rozhodne začít podnikat. Jako odvětví si vybere pečení preclíků. Zpočátku to vypadá nadějně, jenže potom se objeví její bývalé kamarádky a přeberou jí zákazníky. Ale protože se Homer nedokáže smířit s tím, že je jeho žena nešťastná, rozhodne se s tím něco udělat a zavolá si na pomoc italskou mafii v čele s Tlustým Tonym, aby zničila veškerou konkurenci. Když ovšem přijde čas na splacení dluhu, Homer vycouvá. A tak jednoho dne u Simpsonových zazvoní mafie, aby si vzala to, co jí patří.

Text: Kristýna Nováková

4.3.2009, 22:47     Joey

Epizoda: Poslední pokušení Homera Simpsona

Původní název: The Last Temptation of Homer
Český název: Poslední pokušení Homera Simpsona
Epizoda: 05x09
Tabule:
Premiéra v USA: 9. prosince 1993

Do springfieldské jaderné elektrárny přijde nová zaměstnankyně a zároveň první žena - Mindy Simmonsová. Mindy je úplně stejná jako Homer, kterého tím pádem neskutečně přitahuje. A přestože se jí snaží vyhýbat, seč může, nakonec se mu to stejně nepodaří. Pan Burns oba vyšle na veletrh do hlavního města, aby zde reprezentovali elektrárnu. Problémům musí navíc čelit i Bart. Kvůli zhoršenému zraku dostane brýle, posléze také krém proti lupům a vše završí monstrózní boty na zlepšení plochých nohou. Z obávaného rošťáka se tak stane (alespoň vzhledově) šprt k pohledání.

Text: Kristýna Nováková

4.3.2009, 22:45     Joey

Epizoda: Springfield hledá ministar

Původní název: A Star Is Torn
Český název: Springfield hledá ministar
Epizoda: 16x18
Tabule:
Premiéra v USA: 8. května 2005

Springfield čeká velká událost, zavítá sem totiž známá pěvecká soutěž Hledá se ministar. Na popud rodiny se do ní přihlásí i Líza a díky písničce, kterou pro ni Homer složil, se dostane až do finále. Homer se stane Líziným manažerem a také díky němu se Líza dostane mezi tři poslední finalisty. Naneštěstí vezme Homer svou novou práci až příliš horlivě a Líza ho propustí. Z nerozlučné dvojice se tak stanou dva nepřátele. Olej do ohně ještě navíc přilije fakt, že se Homer stane manažerem Camerona, dalšího z trojice finalistů.

Text: Kristýna Nováková

4.3.2009, 22:43     Joey

Epizoda: Cesta do Homeriky

Původní název: Coming to Homerica
Český název: Cesta do Homeriky
Epizoda: 20x21
Tabule: Říká se Facebook ne Ksichtbook
Premiéra v USA: 30. ledna 2010

Poté, co je v novém Crustyho hamburgeru objeven závadný ječmen, což vede k zdevastování zemědělské činnosti Ogdenvillu. Obyvatelé města se tak stěhují do Springfieldu, kde se živí jako nádeníci. Všechno funguje skvěle, protože Norci, jak jim springfielďané říkají, dělají veškerou práci, nad kterou domácí ohrnují nos. Situace se však začne obracet a Springfielďané se přistěhovalce rozhodnou vystrnadit z města. Když nepomůže ani hlídání hranic, rozhodnou se postavit velkou zeď, která by od sebe obě skupiny navždy oddělila.

Text: Kristýna Nováková

4.3.2009, 22:42     Joey

Epizoda: Poslední recept

Původní název: Midnight Rx
Český název: Poslední recept
Epizoda: 16x06
Tabule:
Premiéra v USA: 16. ledna 2005

Pan Burns se rozhodne zrušit zaměstnanecký program úhrady léků, což zasáhne všechny zaměstnance springfieldské jaderné elektrárny – včetně Homera. Hlava Simpsonovic rodiny se ovšem jen tak nezvává a rozhodne se situaci řešit po svém. S pomocí dědy Simpsona začne tajně pašovat léky v Kanadě a stane se tak ve Springfieldu uznávanou osobou. Jenže při jedné vyjížďce jej chytne policie a vypadá to, že s pašováním je konec. Na scéně se však jako nečekaný zachránce objeví pan Burns, který Homerovi a dědovi nabídne, že jim pomůže léky propašovat na palubě svého letadla.

Text: Kristýna Nováková

4.3.2009, 22:41     Joey

Epizoda: Čínskej nášup

Původní název: Goo Goo Gai Pan
Český název: Čínskej nášup
Epizoda: 16x12
Tabule:
Premiéra v USA: 13. března 2005

Selma se rozhodne, že chce adoptovat dítě, aby na stáří nezůstala sama. Problém je v tom, že se rozhodla pro adopci dítěte čínské národnosti a Číňané bezpodmínečně vyžadují, aby měla manžela. A tak do smlouvy napíše Homera. Tomu se pochopitelně vůbec nezamlouvá, že by měl byť jen na pár dní hrát roli Selmina manžela, ale Marge se ho nakonec podaří přesvědčit. Celá rodina se vydává do Číny, kde Selma konečně dostane do péče vysněné dítě – malou holčičku Lin. Už už to vypadá, že všechno proběhne v pořádku, jenže těsně před odletem domů se provalí, jak je to se Selminým manželstvím doopravdy.

Text: Kristýna Nováková

4.3.2009, 22:38     Joey

Epizoda: Výročí ve vlaku

Původní název: Dangers on a Train
Český název: Výročí ve vlaku
Epizoda: 24x22
Premiéra v USA: 19. května 2013
Homer a Marge mají zanedlouho oslavit desáté výročí od svatby. Na rozdíl od všech předchozích výročí na tohle Homer nezapomene a chystá pro Marge opravdu velký dárek – chce zrekonstruovat vláček, ve kterém společně oslavili své první výročí. Celý svůj projekt ale musí velice pečlivě maskovat, aby Marge nic netušila. I ona Homerovi připravovala k výročí překvapení, jenže se přitom nechtěně registrovala na seznamku pro zadané, kde si začala psát s jistým Benem. A ke svému překvapení zjistí, že si s ním rozumí daleko víc, než se svým vlastním mužem…

11.9.2008, 22:49     Joey

Epizoda: Sága o Carlovi

Původní název: The Saga of Carl
Český název: Sága o Carlovi
Epizoda: 24x21
Premiéra v USA: 19. května 2013
Homer, Lenny, Carl a Vočko pravidelně sází loterii. K jejich velkému překvapení to jednoho dne skutečně vyjde a oni vyhrají pořádný balík. Všichni plánují, jak se svým podílem naloží, ale pořádnou čáru přes rozpočet jim udělá Carl – tím, že s celým obnosem zmizí do své vlasti. Ostatním tři kamarádi to samozřejmě nenechají jen tak a rozhodnou se ho vystopovat. Podaří se jim zjistit, že Carl pochází z Islandu a celou výhru se rozhodl použít na koupi chybějícího listu ságy, jež podle něj očistí jméno jeho rodiny. Ale bude tomu skutečně tak?

11.9.2008, 22:48     Joey

Epizoda: Falešný virtuós

Původní název: The Fabulous Faker Boy
Český název: Falešný virtuós
Epizoda: 24x20
Tabule:  Naše škola se nerozpadá.
Premiéra v USA: 12. května 2013
Už jsme tady měli spoustu neúspěšných pokusů, jak zklidnit Barta. Tentokrát ředitel Skinner navrhuje, aby ho Simpsonovi přihlásili do nějakého hudebního kurzu. Po dlouhém vybírání si Bart zvolí piano – ovšem nikoli proto, že by ho tento nástroj uchvátil, ale proto, že se zamiloval do mladé ruské dívky, jež má vést jeho hodiny. Neváhá tak fingovat, že skutečně umí hrát, jen aby mohl kurz pořád navštěvovat. Mezitím Homer ztratí i poslední zbytky svého vlasového porostu, z čehož je zoufalý a snaží se svou plešatost zamaskovat před všemi obyvateli města včetně své rodiny.

11.9.2008, 22:47     Joey

Epizoda: Vočkovy nové šaty

Původní název: Whiskey Busines
Český název: Vočkovy nové šaty
Epizoda: 24x19
Premiéra v USA: 5. května 2013
Vočko se zase pro jednou pokusí o sebevraždu. A jako obvykle se mu nepodaří. Marge se rozhodne uspořádat výlet do hlavního města, jimž by věčně nevrlého Vočka mohla rozveselit. Vočko, Lenny, Carl, Homer a Marge se tak vydávají do víru velkoměsta, kde také Vočkovi koupí nový oblek, který úplně změní jeho pohled na svět a vrátí mu jeho ztracenou chuť do života. zatímco Homer s Marge pomáhají Vočkovi, děda hlídá děti. Netřeba asi dodívat, že tohle nemůže dopadnout dobře…

11.9.2008, 22:46     Joey

Epizoda: Služebník Páně

Původní název: Pulpit Friction
Český název: Služebník Páně
Epizoda: 24x18
Premiéra v USA: 28. dubna 2013
Gauč Simpsonových už nikdo nedokáže opravit. Homer proto objedná nový, až z New Yorku. Nepříjemným bonusem k němu ale budou štěnice, jimiž je gauč doslova zamořený. Nákaza se velmi rychle začne šířit a Springfield zachvátí panika, již nedokáže uklidnit ani reverend. Kvůli tomu mu farář přiřadí pomocného reverenda Eliju Hoopera, který si jako svého pomocníka vybere Homera Simpsona. Možná trochu překvapivě to Homerovi vůbec nevadí, ba právě naopak se mu role diákona začne – k nelibosti Flenderse – líbit.

11.9.2008, 22:45     Joey

Epizoda: Po čem animované ženy touží

Původní název: What Animated Women Want
Český název: Po čem animované ženy touží
Epizoda: 24x17
Premiéra v USA: 14. dubna 2013
To, že Homer občas pořádně hne Marge žlučí, už asi nikoho nepřekvapí. Nicméně tentokrát opravdu překročí pomyslnou hranici, když se na společné večeři začne chovat sobecky a nadmíru nevhodně. Inu, co se dá dělat, Homer si bude muset opět vybojovat Margino srdce – stejně jako před lety… Problém je v tom, že jeho obvyklé triky už přestaly fungovat, a bude tak muset přijít s něčím lepším. Problémy s láskou musí řešit také Milhouse, který možná konečně přišel na to, jak si získat Lízino srdce.

11.9.2008, 22:43     Joey

Epizoda: Temný rytíř zasahuje

Původní název: Dark Knight Court
Český název: Temný rytíř zasahuje
Epizoda: 24x16
Tabule: Ježíšova poslední slova nebyla "Díky bohu, že je pátek."
Premiéra v USA: 17. března 2012
Ve Springfieldu se objeví nový superhrdina. A není jím nikdo jiný, než Montgomery Burns. Aby těch překvapení nebylo málo, tak vězte, že to bude právě on, kdo bude pomáhat Bartovi z průšvihu. Na Velikonoční pondělí totiž někdo školnímu orchestru schoval do trumpet zkažená vejce a podezření padne právě na Barta. Vedle Ovocného Batmana však svou ruku k dílu přiloží také Líza, z níž se stane Bartova obhájkyně.

11.9.2008, 22:42     Joey

123456789101112

© 2012 Simpsonovi.NET - ŽLUTÁ SÍLA - Simpsonovi online, novinky, Simpsonovi e-shop (SimpsonShop.cz).
© 2012 Simpsonshop.cz - obchod pouze s licencovaným a oficiálním zbožím značky The Simpsons.

Kontakt na web i obchod: obchod@simpsonovi.net

Kopírování nebo upravování jakéhokoliv textového či grafického materiálu, který vlastní Simpsonovi.net, je hodnoceno jako porušení autorských práv, a toto porušení bude trestně stíháno. Bez písemného svolení autorů Simpsonovi.net je toto kopírování či upravování vysloveně zakázáno.

Nepřehlédněte: Simpsonovi na CD a DVD, dárky pro potěšení, trička, komiksy, Simpsons Monopoly, povlečení a polštáře, kalendáře, mnohé jiné předměty Simpsons, to vše na jedinečném Simpsons e-shop, Simpsonovi. V našem eshopu naleznete vše - kromě filmu Simpsonovi ve Filmu a seriálu Simpsonovi na DVD, také třeba sklenice, osušky, hrníčky, plyšové hračky, respektive plyšáky, včetně kalendáře Simpsonovi a nebo hodiny a budíky Simpsonovi.

Oficiálně podporujeme:
Meme komiksy a Rage
Encyklopedie Simpsonovi - Simpsonspedia.cz
Stylová a levnáMeme trička!
Komiksy Cyanide And Happiness česky


The Simpsons™ and © Fox related entities. All right reserved.
This website is strictly a fansite, its operators and any content on this site relating to The Simpsons are not authorized by Fox.
Simpsonshop.cz - Goods only from licensed manufacturers.