Simpsonovi.net

Simpsonovi Simpsonovi Simpsonovi Simpsonshop.cz

Epizoda: Muž v modrých flanelových kalhotách

Původní název: The Man in the Blue Flannel Pants
Český název: Muž v modrých flanelových kalhotách
Epizoda: 23x07
Tabule:
Premiéra v USA: 27. listopadu 2011

Krusty pořádá večírek pro celebrity jako součást reklamní kampaně pro svou vodku. Akce se uskuteční u Simpsonových, což už zdálky zavání průšvihem, zvláště když Homer pozve pana Burnse. Katastrofa se ale nakonec nekoná, právě naopak. Pak Burns si všimne Homerových schopností a udělá z něj obchodního ředitele springfieldské jaderné elektrárny. Homer je z povýšení zpočátku pochopitelně nadšen, nicméně když se dlouhé hodiny v kanceláři stanou denní normou, uvědomí si, že rodina je pro něj důležitější než práce. Mezitím se Bart díky Líze zlepší ve čtení a objeví neodolatelný svět literatury.

14.8.2006, 23:15     Joey

Epizoda: Velká knižní loupež

Původní název: The Book Job
Český název: Velká knižní loupež
Epizoda: 23x06
Tabule:
Premiéra v USA: 20. listopadu 2011

Líza se dozví, že její oblíbená autorka fantasy není tím, za koho se vydává. Ba co víc, zjistí, že za fantasy knihami se mnohdy skrývají celé autorské týmy píšící pod jménem fiktivního autora. Toho se okamžitě chytí Homer a rozhodne se vytvořit vlastní autorský tým, s nímž by napsat knihu. Homer, Skinner, Patty, Vočko, profesor  Frink a spisovatel Neil Gaiman dají hlavy dohromady a vzejde z toho titul Trolí dvojčata. Nakladatelství nicméně knihu odmítne s tím, že nemá svého fiktivního autora. Homera napadne, že tím by se mohla stát Líza, přestože se k jeho nápadu už od začátku stavěla velmi negativně.

14.8.2006, 23:14     Joey

Epizoda: Dobrá manželka

Původní název: The Food Wife
Český název: Dobrá manželka
Epizoda: 23x05
Tabule:
Premiéra v USA: 13. listopadu 2011

Homer vezme Barta a Lízu na herní výstavu E4 a malí Simpsonovi jsou z toho nadšení. Marge se proto cítí odstrčená a začne s Homerem soupeřit o to, kdo je lepší rodič. Když ovšem vezme Bartra s Lízou na Cross Games (veletrh křesťanských her) v domnění, že jdou na extrémní X-Games, její popularita u dětí začne padat strmě dolů. A aby toho nebylo málo, tak se jim cestou domů porouchá auto. Shodou okolností zastaví ve čtvrti Little Ethipia, kde je zaujme tradiční etiopijská restaurace. Tam všichni tři objeví kouzlo zahraničních jídel a dokonce si založí vlastní blog, kde píší o svých ománských zážitcích. Obliba jejich blogů stoupá, což vede až k pozvánce do nejluxusnější springfieldské restaurace El Chemistri. Teď se cítí být odstrkovaný zase Homer, takže se Marge rozhodne vzít ho do El Chemistry také. Jenže potom se jí ten nápad rozleží v hlavě a pošle Homera na opačnou stranu města.

14.8.2006, 23:13     Joey

Celebrity v Simpsonových

Celebrity v Simpsonových

Málokdo ví, že Simpsonovi jsou zapsáni v Guinessově knize rekordů coby seriál s největším počtem hostujících celebrit. Kdo všechno se v něm za třiadvacet let existence objevil?

Když zapátráte v paměti, na kolik známých osobností, které jste v Simpsonových viděli, si vzpomenete? Také vám za chvíli přestanou stačit prsty na rukou a možná i na nohou? Není divu, vždyť během 23. sérií zde hostovalo 596 celebrit, a pokud bychom počítali také film, dostali bychom se na úctyhodné číslo 601.

První hostující hvězda se v seriálu objevila hned v jeho třetí epizodě Homerova odysea. Jméno Sam McMurray vám asi moc neřekne, ale když zmíníme The Tracy Ulman Show, kde tento americký herec a dabér mimo jiné hrál, pravým simpsonofilům by mohlo začít svítat. Právě z této televizní show totiž později vzešel celý seriál. McMurray nicméně seriálu „pouze“ propůjčil svůj hlas (nadaboval reklamu na Duff, jistého pracovníka v atomové elektrárně a také postavu Gullivera Darka), jako takový se v seriálu nikdy neobjevil. V tomto případě si prvenství odnáší legendární swingový zpěvák Tonny Benett, jenž se představil v pátém díle druhé řady (Homer maskotem).

Postupem času společně s rozrůstající se slávou Simpsonových pochopitelně začal seznam hostujících hvězd pěkně nabobtnávat, ba co víc, začaly se v něm objevovat známější a známější jména. Vidět, případně slyšet jste mohli například zpěváka Michaela Jacksona, herce Leonarda Nimoye, „brouka“ Paula McCartneyho s jeho ženou Lindou, fyzika Stephena Hawkinga, kapely U2 nebo Green Day, mediálního magnáta Ruperta Murdocha, seriálovou Xenu Lucy Lawless, bývalého ministerského předsedu Tonyho Balira i královnu Alžbětu II. a několikrát se v seriálu objevil i jeho duchovní otec Matt Groening.

Některé z těchto celebrit se v seriálu opravdu jen mihly, ovšem jiné se právoplatně zapojily do děje. Vzpomeňte si třeba na epizodu Obtěžoval jsem anglickou královnu, kdy Homer naboural kočár samotné Alžběty II. Sportovní fanoušci zase jistě mají v paměti zarytou epizodu Bratrovražedný tenis, kde namísto Simpsonových nastoupí do finále tenisového turnaje hvězdy Andre Agassi, Pete Sampras a sestry Williamsovy. A co takhle irské hudební seskupení U2, kterým Homer jednou překazil koncert?

Primát v počtu odsloužených epizod drží americký herec Phil Hartman, jenž v seriálu propůjčil hlas mimo jiné třeba televizní star Troy McClurovi nebo právníku Lionelu Hutzovi. Hartmana jste mohli slyšet v celkem 52 epizodách. Druhé místo drží Joe Mantegna alias Tlustý Tony s pětadvaceti zářezy na pažbě. Jen pro zajímavost – například uznávaný fyzik Stephen Hawking v Simpsonových hostoval už čtyřikrát, herec Kiefer Suterland má na svém seznamu o jednu čárku méně.

V průběhu posledních několika let se přitom přítomnost minimálně jedné hostující hvězdy v každé epizodě stala nepsaným pravidlem. Být v Simpsonových je zkrátka něco extra. Nabídka, která se neodmítá, jak by řekl Don Corleone. Ze seriálu se totiž stala tak kultovní záležitost, že dnes už se opravdu nikdo nepozastaví nad tím, co dělá prezident USA v kresleném, a občas i značně kontroverzním, seriálu.

Mimochodem, i Česká republika zanechala u čtyřprsté rodinky vlastní stopu. Ve dvacáté sezóně se na televizních obrazovkách mihla i česká zpěvačka Markéta Irglová, jež díky písni Falling slowly získala Oskara. Televizní stanice Prima COOL potom požádala kuchaře Zdeňka Pohlreicha, aby propůjčil svůj hlas svému britskému protějšku Gordonu Ramseymu.

9.8.2005, 23:10     Joey

123456789101112

© 2012 Simpsonovi.NET - ŽLUTÁ SÍLA - Simpsonovi online, novinky, Simpsonovi e-shop (SimpsonShop.cz).
© 2012 Simpsonshop.cz - obchod pouze s licencovaným a oficiálním zbožím značky The Simpsons.

Kontakt na web i obchod: obchod@simpsonovi.net

Kopírování nebo upravování jakéhokoliv textového či grafického materiálu, který vlastní Simpsonovi.net, je hodnoceno jako porušení autorských práv, a toto porušení bude trestně stíháno. Bez písemného svolení autorů Simpsonovi.net je toto kopírování či upravování vysloveně zakázáno.

Nepřehlédněte: Simpsonovi na CD a DVD, dárky pro potěšení, trička, komiksy, Simpsons Monopoly, povlečení a polštáře, kalendáře, mnohé jiné předměty Simpsons, to vše na jedinečném Simpsons e-shop, Simpsonovi. V našem eshopu naleznete vše - kromě filmu Simpsonovi ve Filmu a seriálu Simpsonovi na DVD, také třeba sklenice, osušky, hrníčky, plyšové hračky, respektive plyšáky, včetně kalendáře Simpsonovi a nebo hodiny a budíky Simpsonovi.

Oficiálně podporujeme:
Meme komiksy a Rage
Encyklopedie Simpsonovi - Simpsonspedia.cz
Stylová a levnáMeme trička!
Komiksy Cyanide And Happiness česky


The Simpsons™ and © Fox related entities. All right reserved.
This website is strictly a fansite, its operators and any content on this site relating to The Simpsons are not authorized by Fox.
Simpsonshop.cz - Goods only from licensed manufacturers.